Danmarksmestre

25/01 - 2017 | Steven Errebo

DM SLAGSPIL 1981 -

Årstal Damer Herrer

1981 - Annette Peitersen - Erik Groth-Andersen

1982 - Lise Eliasen - Anders Sørensen, Helsingør

1983 - Merete Meiland, Silkeborg - Thomas Morsbøl

1984 - Merete Meiland, Silkeborg - Jacob Rasmussen, Helsingør

1985 - Merete Meiland, Silkeborg - Anders Sørensen, Helsingør

1986 - Merete Meiland, Silkeborg - Peter Digebjerg

1987 - Annette Peitersen - Michael Brodersen, Søllerød

1988 - Jane Kragh, Esbjerg - Ben Tinning, Esbjerg

1989 - Mette Brandt Andersen - Rene Budde

1990 - Pernille Carlsson, Holbæk - Thomas Bjørn, Silkeborg

1991 - Iben Tinning, Holbæk - Torben Svendsen

1992 - Iben Tinning, Holbæk - Anders R. Hansen, Hillerød

1993 - Annika Östberg, Odense - Nils Rørbæk, Kokkedal

1994 - Camilla Faaborg-Andersen, Rungsted - Anders R. Hansen, Hillerød

1995 - Iben Tinning, Holbæk - Nils Rørbæk, Kokkedal

1996 - Christina Kuld, Køge - Claus Mølholm, Gyttegård

1997 - Karen Margrethe Juul, Esbjerg - Lars Storm, Juelsminde

1998 - Helle Gram, Furesø - Michael Jørgensen, Odense

1999 - Carina Vagner, Asserbo - Christian Kjærgaard, Gilleleje

2000 - Rikke Rasmussen, Hedeland - Allan H. Madsen, Aalborg

2001 - Mira Bendevis, Asserbo - Allan H. Madsen, Aalborg

2002 - Mette Buus, Himmerland - Morten Vildhøj, Vejle

2003 - Mette Buus, Himmerland - Jeppe Huldahl, Holstebro

2004 - Lisbeth Meincke, Rungsted - Kasper Linnet Jørgensen, Kokkedal

2005 - Monica V. Christiansen, Simon´s - Brian Akstrup, Holstebro

2006 - Malene Jørgensen, Odense - Mark Haastrup, Smørum

2007 - Charlotte K. Lorentzen, Smørum - Rasmus H. Nielsen, Aalborg

2008 - Malene Jørgensen, Odense - Jesper Lerchedahl, Kokkedal

2009 - Cathrine O. Madsen, Herning - Andreas Hartø, Furesø

2010 - Sara Monberg, Juelsminde - Morten Ørum Madsen, Silkeborg

2011 - Charlotte K. Lorentzen, Smørum - Thomas Sørensen, Hjørring

2012 - Nicole Broch Larsen, Hillerød - Christian Gløët, Mølleåen

2013 - Nanna Koerstz Madsen, Smørum - Mads Søgaard, Ikast

2014 - Christine Holm Skylvad, Sønderjylland - Andreas Hillersborg Sørensen, Kokkedal

2015 - Puk Lyng Thomsen, Frederikshavn - Jacob Jørgensen, Sønderjylland

2016 - Puk Lyng Thomsen, Frederikshavn - Marcus Garfield Hansen, Furesø Golfklub

2017 - Mathilde Fredensborg, Hedeland - Andreas Lunding, Kokkedal

2018 - Sofie Kibsgaard Nielsen, Morsø - Alexander George Frances, Møn

2019 - Louise Markvardsen, Smørum - Anders Emil Ejlersen, Silkeborg Ry

 

DM HULSPIL 1933 -

Tak til Svend Novrup for hjælp til udfærdigelse af listen


Årstal Damer Herrer

1933 - Helen Willer-Andersen - Frederik Hegel

1934 - Helga Kier - Frederik Hegel

1935 - Gudrun Preisler - N. G. Ammentorp

1936 - Helga Kier - P. Wiberg-Jørgensen

1937 - Helga Kier - Erik Schnack

1938 - Helga Kier - Jørgen Schnack

1939 - Gudrun Preisler - P. Wiberg-Jørgensen

1940 - Gudrun Preisler - Jørgen Schnack

1941 - Vibeke Malm - Jørgen Schnack

1942 - Helga Kier - C. C. Thomsen

1943 - Ikke spillet

1944 - Else Jac Olsen - Graham Lockey

1945 - Vibeke Malm - Peter Frigast

1946 - Vibeke Malm - Jørgen Schnack

1947 - Vibeke Malm - Jørgen de Coninck Smith

1948 - Tove Bredfeldt - Peter Frigast

1949 - Tove Palsby - Jørgen de Coninck Smith

1950 - Tove Palsby - Erik Stærk

1951 - Tove Palsby - Erik Stærk

1952 - Tove Palsby - Niels Thygesen

1953 - Tove Palsby - Niels Thygesen

1954 - Tove Palsby - Niels Thygesen

1955 - Tove Palsby - Henrik Lund

1956 - Tove Palsby - Henrik Lund

1957 - Tove Palsby - Erik Stærk

1958 - Tove Palsby - Erik Thygesen

1959 - Tove Palsby - Mads Kirkegaard

1960 - Tove Geertz - Erik Stærk

1961 - Tove Geertz - Herluf Hansen

1962 - Tove Geertz - Herluf Hansen

1963 - Bjørg Damm - Flemming Pfingsti

1964 - Inger Birgit Bay Nielsen - Niels Thygesen

1965 - Vibeke Knudsen - Ole Wiberg

1966 - Vibeke Knudsen - Hans Stenderup

1967 - Vibeke Morgan - Nils Elsøe

1968 - Karin Siegumfeldt - Henry Knudsen

1969 - Karin Siegumfeldt - Keld Friche

1970 - Karin Siegumfeldt - John Jacobsen

1971 - Birthe Holm-Pedersen - Keld Friche

1972 - Vibeke Morgan - Søren Steffensen

1973 - Karin Birch - Klaus Hove

1974 - Merete Meiland - Jens Thomasen

1975 - Anette Hagdrup - Jan Lindberg

1976 - Merete Meiland - Lars Jacobsen

1977 - Merete Meiland - Hans Peter Jacobsen

1978 - Lotta Schmidt - Johannes Jacobsen

1979 - Tina Pors - Jan Lindberg

1980 - Annette Peitersen - Christian Pein

1981 - Annette Peitersen - Anders Sørensen

1982 - Merete Meiland, Silkeborg - Jacob Rasmussen, Helsingør

1983 - Tina Pors, Rungsted - Steen Tinning

1984 - Tina Pors, Rungsted - Rolf Nissen

1985 - Anette Peitersen - Ole Eskildsen

1986 - Annika Östberg, Odense - Christian Kayser-Hansen, Søllerød

1987 - Tina Pors, Rungsted - Jan Frej Pedersen

1988 - Mette Brandt Andersen - Jan Frej Pederen

1989 - Annika Östberg, Odense - Ben Tinning, Esbjerg

1990 - Pernille Carlsson, Holbæk - Henrik Simonsen, Silkeborg

1991 - Grete Pors, Søllerød - Thomas Bjørn, Silkeborg

1992 - Anne Larsson, Hillerød - Morten Gram Larsen, Hillerød

1993 - Pernille C. Pedersen, Holbæk - Knud Storgaard, Aalborg

1994 - Karin Kjærbye, Hillerød - Ulrik Marcher, Hillerød

1995 - Karen Margrethe Juul, Esbjerg - Claus Mølholm, Gyttegård

1996 - Annika Östberg, Odense - Søren Hansen, Hillerød

1997 - Karen Margrethe Juul, Esbjerg - Troels Thybo, Viborg

1998 - Anne Larsson, Hillerød - John Davies, Dragør

1999 - Rikke Rasmussen, Hedeland - Thomas Havemann, Aalborg

2000 - Helle Gram, Furesø - Preben Rasmussen, Silkeborg

2001 - Lisa Holm Sørensen, Aalborg - Morten Schou, Odense

2002 - Lisa Holm Sørensen, Aalborg - Nicolai Bech-Jensen, Skovlunde/Herlev

2003 - Lisbeth Meincke, Rungsted - Søren Moldow, Asserbo

2004 - Lisbeth Meincke, Rungsted - Kasper Linnet Jørgensen, Kokkedal

2005 - Monica V. Christiansen, Simon´s - Frederik Elias Knudsen, Helsingør

2006 - Malene Jørgensen, Odense - Thomas Nørret, Sønderjylland

2007 - Charlotte K. Lorentzen, Smørum - Kasper Jensen, Odense Eventyr

2008 - Therese Kølbæk, Søllerød - Martin Leth Simonsen, Ørnehøj

2009 - Daisy Nielsen, Frederikshavn - Flemming Cold, Køge

2010 - Emily Pedersen, Smørum - Jacob Aaholm, Helsingør

2011 - Nicole Broch Larsen, Hillerød - Mads Søgaard, Ikast

2012 - Nanna Koerstz Madsen, Smørum - Mads Søgaard, Ikast

2013 - Henriette Nielsen, Sorø - Peter Launer Bæk, Odense Eventyr

2014 - Stephanie Bertelsen, Vejle - Mathias Gladbjerg, Breinholtgård

2015 - Stephanie Amalie Astrup, Horsens - Oskar Ambrosius, Ikast

2016 - Stephanie Amalie Astrup, Horsens - Frederik Dreier, Furesø

2017 - Mette Janum Linkhusen, Sæby - Mads Langkilde, The Scandinavian

2018 - Henriette Nielsen, Sorø - Frederik Birkelund, Næstved 

2019 - Cecilie Finne-Ipsen, Hjortespring - Frederik Kjettrup, Brønderslev

 

DM JUNIORER 1983 -

Årstal Piger Drenge

1983 - Pernille Carlson, Holbæk - Michael Stie

1984 - Tina Houmøller - Nicolai Molin, Rungsted

1985 - Annika Östberg, Odense - Peter Digebjerg

1986 - Kristine Rasmussen - Johan Budtz Pedersen

1987 - Jane Kragh, Esbjerg - Ben Tinning, Esbjerg

1988 - Jane Kragh, Esbjerg - Gert Meeske

1989 - Line Nødskov - Arild Townhill

1990 - Caroline Rasmussen, Aalborg - Morten Backhausen, Herning

1991 - Christina Kuld, Køge - Christian Kjærgaard, Gilleleje

1992 - Anne Kaas - Hans Rosendal, Kokkedal

1993 - Signe Thorsøe, Silkeborg - Peter Jespersen, Esbjerg

1994 - Rikke Rasmussen, Hedeland - Hans Rosendal, Kokkedal

1995 - Carina Vagner, Asserbo - Peter Thomsen, Holstebro

1996 - Christine Nørgaard, Aalborg - Anders Linnet, Hedeland

1997 - Mira Bendevis, Asserbo - Allan Sørensen, Viborg

1998 - Mira Bendevis, Asserbo - Tonny Jensen, Skovlunde/Herlev

1999 - Mette Buus, Himmerland - Anders Bøgebjerg, Svendborg

2000 - Anne Orholm, Kokkedal - Christian Baunsøe, Gilleleje

2001 - Sanne Neve Damgaard, Viborg - Peter Vejgaard, Holstebro

2002 - Tina Andersen, Randers - Dennis Kristiansen, Odense

2003 - Katrine K. Lorentzen, Sorø - Kristian Mejnert, Helsingør

2004 - Sara Monberg, Juelsminde - Jesper Drongstrup, Gyttegård

2005 - Monica V. Christiansen, Simon´s - Jesper Drongstrup, Gyttegård

2006 - Sara Monberg, Juelsminde - Nicklaez Rasmussen, Furesø

2007 - Charlotte K. Lorentzen, Smørum - Joachim B. Hansen, Gilleleje

2008 - Julie Finne-Ipsen, Skovlunde/Herlev - Max Oliver Melby, Søllerød

2009 - Nanna Koerstz Madsen, Smørum - Mathias Becker Ive, Hørsholm

2010 - Nanna Koerstz Madsen, Smørum - Thomas Sørensen, Hjørring

2011 - Puk Lyng Thomsen, Frederikshavn - Oskar Ambrosius, Viborg

2012 - Anna Frandsen, Korsør - Nicolai Cetti Engstrøm, Helsingør

2013 - Puk Lyng Thomsen, Frederikshavn - Alexander George Frances, Møn

2014 - Kamilla Bang, Horsens - Oliver Snedker Jespersen, Aarhus

2015 - Line Toft Hansen, Gilleleje - Christoffer Bring, Næstved

2016 - Marie-Louise Tommerup, Smørum - Jonathan Gøth-Rasmussen, Helsingør

2017 - Fie Kjærgaard Olsen, Hillerød - Rasmus Neergaard-Petersen, Furesø

2018 - Cecilie B.S. Nielsen, Furesø - Mads Røddik, Mollerup

2019 - Cecilie Leth-Nissen, Hjortespring - Jamie Tofte Nielsen, Søllerød

 

DM MID-AGE 1999 -

Årstal Damer Herrer

1999 - Else Kalstad, Furesø- Bjørn Nørgaard, Helsingør

2000 - Anne Larsson, Hillerød - Bjørn Nørgaard, Helsingør

2001 - Mette Bo Christensen, Ribe - Carsten Schunck, Brønderslev

2002 - Anne Larsson, Hillerød - Jan Andersen, København

2003 - Mette Møller, Furesø - Jesper Høst, Sydsjælland

2004 - Anne Larsson, Hillerød - Tony Jensen, Odense

2005 - Mette Møller, Furesø - Tony Jensen, Odense

2006 - Pernille Carlsson, Holbæk - Gert Meeske, Kolding

2007 - Brigitte Andersen, Tange Sø - Claus Mølholm, Gyttegård

2008 - Grith Mogensen, Sønderjylland - Claus Mølholm, Gyttegård

2009 - Grith Mogensen, Sønderjylland - Nicolai Pfeiffer, København

2010 - Elsebeth Jensen, Skovlunde/Herlev - Finn Andersen, Vejle

2011 - Stinne Thorsen, Aarhus - Tony Jensen, Blommenslyst

2012 - Stinne Thorsen, Aarhus - Anders Freund, Vejle

2013 - Lene Barrett Holm, Odense - Thomas Dam Nilsson, Juelsminde

2014 - Stinne Thorsen, Aarhus - Thomas Dam Nilsson, Ishøj

2015 - Stinne Thorsen, Aarhus - Lasse Monhart Vad, Kokkedal

2016 - Anne Orholm Nielsen, Kokkedal - Søren Moldow, Asserbo

2017 - Anne Orholm Nielsen, Kokkedal - Christian Nygaard, Odder

2018 - Anne Orholm Nielsen, Kokkedal - Peter Therkelsen, Odense

2019 - Stinne Thorsen, Aarhus - Christian Nygaard, Odder

 

DM SENIORER 1983 -

Årstal Damer Herrer

1983 - Tove Nielsen - Børge Madsen

1984 - Lisbeth Thorhauge - Jørgen Fleischer

1985 - Tove Nielsen -Ove Jeppesen

1986 - Tove Nielsen - Frank Petersen

1987 - Agnete Varn - Knud Moth Pedersen

1988 - Karen Ilsøe - Bob Olorenshaw, Rungsted

1989 - Kirsten Schiøttz, Kokkedal - Aksel Pedersen

1990 - Kirsten Schiøttz, Kokkedal - Børge Ditlevsen

1991 - Karin Birch - Aage Lars Jensen

1992 - Anne Cecilie Overgaard - P.M. Knudsen, Helsingør

1993 - Inge Engel, Furesø - P.M. Knudsen, Helsingør

1994 - Karin Folkertsen, Roskilde - P.M. Knudsen, Helsingør

1995 - Lise Juul, Esbjerg - Søren Hartmann, København

1996 - Inge Mikkelsen, Esbjerg - Kaj Sindahl, Esbjerg

1997 - Lise Juul, Esbjerg - P.M. Knudsen, Helsingør

1998 - Birthe S. Mogensen, Holstebro - Kaj Sindahl, Esbjerg

1999 - Birthe S. Mogensen, Holstebro - P.M. Knudsen, Helsingør

2000 - Birthe S. Mogensen, Holstebro - Kaj Sindahl, Esbjerg

2001 - Carola Mouritzen, Helsingør - Preben Nygaard, Vejle

2002 - Pernille Sparre, Furesø - Flemming Poulsen, Hillerød

2003 - Birthe Bjerrum, Rungsted - Henry Knudsen, Esbjerg

2004 - Iris Christoffersen, Storstrømmen - John Lind, Sønderjylland

2005 - Else Kalstad, Furesø - P.M. Knudsen, Helsingør

2006 - Else Kalstad, Furesø - John Lind, Sønderjylland

2007 - Else Kalstad, Furesø - Ivan Dueholm, Skovlunde/Herlev

2008 - Else Kalstad, Furesø - Ivan Dueholm, Skovlunde/Herlev

2009 - Iris Christoffersen, Storstrømmen - Torben Ploug, Sydsjælland

2010 - Else Kalstad, Furesø - Ivan Dueholm, Skovlunde/Herlev

2011 - Else Kalstad, Furesø - Ivan Dueholm, Hjortespring

2012 - Else Kalstad, Furesø - Hans Stenderup, Rungsted

2013 - Else Kalstad, Furesø - Martin Bank, Rungsted

2014 - Else Kalstad, Furesø - Kim Worm, Ledreborg

2015 - Else Kalstad, Furesø - Jan Birger Nielsen, Roskilde

2016 - Else Kalstad, Furesø - Hans Peter Jacobsen, Odense

2017 - Else Kalstad, Furesø - Tony Jensen, Odense

2018 - Mette Kenfelt, Furesø - Tony Jensen, Langesø

2019 - Kristine Rasmussen, Aarhus - Bjørn Nørgaard, Rungsted

 

DM VETERANER 2013 -

Årstal Damer Herrer

2013 - Ikke spillet - Hans Stenderup, Rungsted

2014 - Else Kalstad, Furesø - Hans Stenderup, Rungsted

2015 - Else Kalstad, Furesø - Hans Stenderup, Rungsted

2016 - Iris Christoffersen, Maribo Sø - Ivan Dueholm, Hjortespring

2017 - Iris Christoffersen, Maribo Sø - Ivan Dueholm, Hjortespring

2018 - Hanne Flou-Jensen, Kokkedal - Nigel Willett, Kokkedal

2019 - Iris Christoffersen, Maribo Sø - Henrik Dyring, Simon's
 

DM FOR SUPERVETERANER 2018 -

2018 - damerækken ikke spillet - Hans Stenderup, Rungsted

2019 - Eva Heikamp, Sydsjællands - Svend Mathiasen, Odsherred


DM FOR 2 GENERATIONER 1989 -

Årstal Far / søn rækken

1989 - Gunnar og Jens Rasmussen

1990 - Christian og Hans Petersen

1991 - Jon og Svend Bugge

1992 - Jonas og Carsten Vrang

1993 - Ivan og Bo Kulikiewicz, Skovlunde/Herlev

1994 - Ivan og Bo Kulikiewicz, Skovlunde/Herlev

1995 - Per og Thomas Nørret, Kolding

1996 - Ivan og Bo Kulikiewicz, Skovlunde/Herlev

1997 - Jesper og Flemming Nielsen, Lillebælt

1998 - Jim og Martin Clemmensen, Holbæk

1999 - Ivan og Bo Dueholm, Skovlunde/Herlev

2000 - Ivan og Bo Dueholm, Skovlunde/Herlev

2001 - Jørn og Thomas Heiredal, Furesø

2002 - Peter og Kasper Knudsen, Hillerød

2003 - Jesper og Jan Lerchedahl, Kokkedal

2004 - Jesper og Jan Lerchedahl, Kokkedal

2005 - Steven og Derek Chad, Rold Skov

2006 - Ivan og Bo Dueholm, Skovlunde/Herlev

2007 - Peter og Kasper Knudsen, Hillerød og Frederikssund

2008 - Morten og Jesper Thuen, Hammel og Aalborg

2009 - Bo og Finn Pugholm, Mollerup

2010 - Bo og Finn Pugholm, Mollerup

2011 - Bo og Finn Pugholm, Mollerup

2012 - Ivan Dueholm og Bo Dueholm, Hjortespring

2013 - Bjørn Nørgaard og Robert Nørgaard, Rungsted og Asserbo

2014 - Bent og Jonas Rotbøl, Vejle

2015 - Martin og Simon Børre Clausen, Ledreborg

2016 - Bjørn Nørgaard og Robert Nørgaard, Rungsted og Asserbo

2017 - Bo og Fin Pugholm, Mollerup

2018 - Bo og Fin Pugholm, Mollerup

2019 - Sebastian og Hardy Wiis, Odder

 

DM FOR 2 GENERATIONER 1988 -

Årstal Mixed rækken

1988 - Annika og Kai Östberg, Odense

1989 - Lisbeth og Claus Elholm

1990 - Bente og Ulrik Stærmose

1991 - Iben og Per Tinning, Holbæk

1992 - Lotte og Poul Møller

1993 - Stinne og Claus Thorsen, Aarhus

1994 - Stinne og Claus Thorsen, Aarhus

1995 - Karen Margrethe og Lise Juul, Esbjerg

1996 - Stinne og Claus Thorsen, Aarhus

1997 - Louise Kofoed og Lars Jacobsen, Vallensbæk

1998 - Amanda og Kjeld Moltke-Leth, København

1999 - Anika og Kai Östberg, Odense

2000 - Merete og Niels F. Schiander, Asserbo

2001 - Stinne og Claus Thorsen, Aarhus

2002 - Stinne og Claus Thorsen, Aarhus

2003 - Stinne og Claus Thorsen, Aarhus

2004 - Dorte Christensen og Jesper Thuen, Harrevig og Aalborg

2005 - Anica og Ejnar Jørgensen, Frederikshavn

2006 - Christina og Jan Lerchedahl, Kokkedal

2007 - Camilla og Kurt Nielsen, Fredericia

2008 - Camilla og Kurt Nielsen, Fredericia

2009 - Camilla og Kurt Nielsen, Fredericia

2010 - Camilla og Kurt Nielsen, Fredericia

2011 - Puk Lyng og Anders Thomsen, Frederikshavn

2012 - Anne Merete Engel og Christian Engel, Sct. Knuds

2013 - Katrine Graves Jørgensen og Torben Jørgensen, Mollerup og Aarhus Aadal

2014 - Sara Monberg og Helle Eriksen, Juelsminde

2015 - Sara Monberg og Helle Eriksen, Juelsminde

2016 - L. Markvardsen og J. Markvardsen, Smørum

2017 - Christina og Henrik Thouber, Kokkedal

2018 - Camilla Tange Lund Nielsen og Kurt Nielsen, Aalborg og Fredericia

2019 - Emilia og Peter T. Poulsen, Aalborg og Dronninglund

 

DM FOR HOLD / DANMARKSTURNERINGEN 1975 -

Årstal Damer Herrer Seniorer Veteraner Superveteraner

1975 - København - Esbjerg

1976 - København - Esbjerg

1977 - København - Kolding

1978 - København - Rungsted

1979 - København - Herning

1980 - Rungsted - Helsingør

1981 - København - Helsingør

1982 - Rungsted - Hillerød

1983 - Rungsted - Helsingør

1984 - Rungsted - Esbjerg

1985 - Silkeborg - Helsingør

1986 - Rungsted - Rungsted

1987 - Søllerød - Helsingør

1988 - Søllerød - Himmerland

1989 - Rungsted - Helsingør

1990 - Rungsted - Helsingør

1991 - Rungsted - Hillerød

1992 - Rungsted - Hillerød

1993 - Rungsted - Aalborg

1994 - Rungsted - Aalborg

1995 - Aarhus - Helsingør

1996 - Aarhus - Hillerød

1997 - Søllerød - Aalborg

1998 - Odense - Aalborg

1999 - Esbjerg - Aalborg

2000 - Odense - Odense

2001 - Søllerød - Aalborg

2002 - København - Aalborg

2003 - Rungsted - Odense - Esbjerg

2004 - Simon´s - Aalborg - Helsingør

2005 - Simon´s - Vejle - Rungsted

2006 - Hillerød - Holstebro - Helsingør

2007 - Simon´s - Aalborg - Rungsted

2008 - Sønderjyske Eagles - Kokkedal - Rungsted

2009 - Sønderjyske Eagles - Aalborg - Rungsted - Hillerød

2010 - Smørum - Aalborg - Rungsted - Hillerød

2011 - Smørum - Odense Eventyr - Helsingør - Aalborg

2012 - Hillerød - Holstebro - Kokkedal - Aalborg

2013 - Smørum - Frederikssund - Rungsted - Furesø

2014 - Smørum - Aalborg - Kokkedal - Aalborg

2015 - Sønderjylland - Furesø - Kokkedal - Helsingør

2016 - Smørum - Søllerød - Simon´s - Rungsted

2017 - Hillerød - Søllerød - Kokkedal - Kokkedal - Helsingør

2018- Smørum - Gyttegård - Aarhus - Kokkedal - København

2019 - Smørum - Kokkedal - Furesø - Aarhus - Aarhus

 

DANMARKSMESTRE FOR JUNIORHOLD 1983 -

Årstal Klub

1983 - Silkeborg

1984 - Esbjerg

1985 - Hillerød

1986 - Hillerød

1987 - Kokkedal

1988 - Himmerland

1989 - Silkeborg

1990 - Silkeborg

1991 - Storstrømmen

1992 - Hillerød

1993 - Rungsted

1998 - Holstebro

1999 - Helsingør

2000 - Helsingør

2001 - Søllerød

2002 - Juelsminde

2003 - Helsingør

2004 - Helsingør

2005 - Silkeborg

2006 - Silkeborg

2007 - Holstebro

2008 - Hillerød

2009 - Kokkedal

2010 - Varde

2011 - Viborg

2012 - Møn

2013 - Sydsjælland

2014 - Furesø

2015 - Kokkedal

2016 - Næstved

2017 - Hillerød

2018 - Hillerød

2019 - Asserbo

 

DANMARKSMESTRE FOURSOME 1995 - 2004

Årstal Damer Herrer

1995- Lotte Greve / Iben Tinning,Kokkedal - Christian og Erik Christensen, Kolding

1996 - Lotte Berth / Jane Kragh, Aarhus/Esbjerg - Claus Mølholm / John Nicolajsen, Gyttegård

1997 - Grete Pors / Nanna Flindt, Søllerød - Lars Juhl / Peter Jespersen, Esbjerg

1998 - Rikke og Louise Rasmussen, Hedeland - Ejner Sørensen / Flemming Jensen, Herning

1999 - Carina Vagner / Julie Tvede, Asserbo - Jonas Madsen / Christian Kjærgaard, Esbjerg/Gilleleje

2000 - Grete Pors / Nanna Flindt , Søllerød - Morten Hedegaard / Christoffer Lange, Brønderslev

2001 - Lisa H. Sørensen/Carina Vagner, Aalborg/Asserbo - Dan Stage / Joachim R. Kristensen, Rold Skov

2002 - Susanne Hansen / Stinne Thorsen, Aarhus - Kelvin Jensen / Anders Sørensen, Blokhus

2003 - ikke spillet Morten Hedegaard / Christoffer Lange - Brønderslev

2004 - Karen Margrethe og Marie Louise Juul , Esbjerg - Jens Madsen / Lars holm Larsson, Faaborg

 


Mixed

1998 - Mira Bendevis / Henrik Glimø  -  Asserbo / Køge

1999 - Anne Larsson / Martin Lloyd Davies  - Hillerød / Skjoldenæsholm

2000 - Kristin Erlendsdottir / Steen Ottosen   - Himmerland

2001 - Pia Ølgod / michael K. Nielsen  -  Aarhus Aadal

2002 - Karin Jørgensen / Steen Ottosen - København / Silkeborg

2003 - Anne Norman Hansen / Michael Pedersen  -  Vejle / Struer

2004 - Anne-Mette Milner / Jannik Bolinder - Furesø