Hvad er vigtigst for golfklubbens medlemmer? Er det fairways, greens, det sociale liv i klubben eller noget helt fjerde? Og gælder det for alle jeres medlemmer? Alt dette og meget mere kan Golfspilleren i Centrum give dig svar på.
Dansk Golf Union afholder et webinar onsdag den 3. februar kl. 19:00-20:30. Her vil Kim Uldahl præsentere, hvilke spørgsmål Golfspilleren i Centrum kan give dig svar på, så golfklubbens ressourcer bruges bedst muligt. Alt dette for at højne loyaliteten blandt medlemmer, få mere tilfredse gæster, der kommer igen, og glade begyndere der forbliver medlemmer i mange år.
Vi håber, at du vil med på en rundtur i Golfspilleren i Centrum, som med den nye brugerflade er blevet lettere at bruge. Blandt andet er analysen af resultater blevet meget enklere, og det er blevet muligt at oprette egne spørgsmål.
Webinaret er gratis, men du skal selv sørge for kaffen.
Tilmelding via dette link: https://www.danskgolfunion.dk/artikel/golfspilleren-i-centrum-webinar
Golfspilleren i Centrum webinar
Seneste Klubnyt
Seneste Klubnyt
Rasmus og Nicolai Højgaard bakker igen i år op om Makker Cup
Klubnyt
Nyt initiativ: Træningsnetværk for piger i golf
Klubnyt
Vi har brug for din hjælp: Hvorfor spiller pigerne ikke golf?
Klubnyt
Naturskattejagt på golfbanen – Er I klar til at tælle med?
Klubnyt
Skal jeres klub hjælpe med at fylde kortet?
Klubnyt
Fynsk succeshistorie er Årets Golfklub 2025
Pressemeddelelse
Pay & play annoncering
Klubnyt
Ny talentstrategi: Regionale udviklingsmiljøer (RUM) skal skabe fremtidens golfstjerner gennem fællesskab og trivsel
Klubnyt